Aktualnych informacji o tym, co się dzieje, jak działamy i co planujemy szukajcie na naszym profilu Facebook:@BadzmyRazemWisniowa. Link: www.facebook.com/BadzmyRazemWisniowa/

Od połowy czerwca pomagamy 18-letniej Ewelinie z Lipnika i jej rodzinie. Zanim Ewelina zachorowała na białaczkę sama pomagała chorym i potrzebującym w ramach szkolnego wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku, który współpracuje z naszym Stowarzyszeniem.

Ewelina jest obecnie w trakcie przygotowań do przeszczepu szpiku kostnego, który ma być w połowie sierpnia. Jest bardzo dzielna, jej spokój i optymizm z pewnością dodaje sił współpacjentom z Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersytekiego w Krakowie. Gdy wróci do domu po przeszczepie przez długi okres musi przebywać w sterylnym otoczeniu, dlatego oprócz wydatków związanych z leczeniem konieczny jest gruntowny remont domu po dziadkach Eweliny, w którym mieszka rodzina, zwłaszcza łazienki i pokoju Eweliny, które są obecnie zawilgocone.

Aby pomóc rodzinie wyodrębniliśmy dla Eweliny księgowo subkonto na koncie naszego Stowarzyszenia, na którym gromadzimy środki na wydatki związane z jej chorobą. Zorganizowaliśmy zbiorkę w rodzimej parafii Eweliny w Lipniku. Za zgromadzone środki sfinansowaliśmy zakup peruki z naturalnych wlosów i laptopa, aby Ewelina mogła się kontaktować z rodziną i znajomymi w trakcie pobytów w szpitalu. Finansujemy także przejazdy na konsultacje do szpitala, zakup leków i wielu innych produków potrzebnych do szpitala w związku z przeszczepem. Jednocześnie organizujemy pomoc przy remoncie. Potrzeby związane z bezpieczną rekonwalescencją Eweliny po przeszczepie są tak duże, że nadal apelujemy o pomoc.

O historii Eweliny i przebiegu akcji pomocy napisano w weekendowym wydaniu Dziennika Polskiego 8-9 sierpnia 2015, w dodatku Tygodnik Myślenicki.

Ciężka choroba nie jest do udzwignięcia przez jedną rodzinę. Doświadczając wsparcia łatwiej ją znieść i pokonać. Dlatego apelujemy o jak najszersze włączenie się w pomoc.

Jak można pomóc?
Wlączając się wolontaryjnie w prace przy remoncie.
Przekazując materiały do remontu.
Wpłacając bezpośrednio dowolną kwotę w formie darowizny na subkonto wyodrębnione dla Eweliny
nr konta w BS Dobczyce:  62860200000008002647500001
tytułem: DAROWIZNA NA POMOC DLA EWELINY

Telefon do kontatku w sprawie pomocy Ewelinie: 504 677 760


Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego "BĄDŹMY RAZEM"


P.S.
Ewelina z serca dziękuje za serdeczność, życzliwość i chęć pomocy, które doświadcza od początku choroby. Wierzy, że w przyszłości będzie w stanie rewanżować się będąc nadal wolontariuszem i pomagając innym w potrzebie.
 

Z przyjemnością informujemy, że prowadzona przez nasze Stowarzyszenie od sierpnia 2014 akcja "Karetka dla hospicjum" zakończyła się sukcesem. Z końcem roku 2014 do Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej dotarł nowy pojazd zaadoptowany do potrzeb hospicjum. To Dacia Duster - do obejrzenia na załączonych zdjęciach. Od nowego roku służy już chorym. Ze względu na napęd na cztery kola szczególnie przyda się w warunkach zimowych, bo rejon gdzie dociera zespół hospicjum to  tereny górzyste, niejednokrotnie trudno dostępne miejsca.

To nasz wspólny sukces.  Wiele osób solidarnie i z zaangażownaniem odpowiedziało na nasz apel o pomoc. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję:

- tym, którzy podarowali swój czas i zaangażowali się, a to najtrudniejsze: wolontariuszom zapraszającym do pomocy w naszym imieniu, koordynującym akcje kwest i charytatywnego kiermaszu, młodszym i starszym, którzy radośnie kwestowali w parafiach w wietrzne i zimne dni jesienne, liczącym pieniądze, przygotowującym ozdoby świąteczne na kiermasz podczas wspólnych przygotowań i w zaciszu domowym,

- tym, którzy przekazywali pieniądze- mieszkańcom naszych miejscowości składającym datki do puszek podczas kwest w parafiach, darczyńcom indywidualnym, przedsiębiorcom, fundacjom z naszego regionu, wpłacającym darowizny na konto Stowarzyszenia.


W ciągu 4 miesięcy zebraliśmy kwotę: 67 207,78 zł. Karetka kosztowała 70 740 zł. Brakujące 3532,22 zł Stowarzyszenie dołożyło ze środków przekazanych z 1% podatku.
Ostatnia wpłata na karetkę wzruszyła nas najbardziej - pochodziła od 6 letniego Bartosza. W okresie świątecznym, słysząc rozmowy dorosłych na temat akcji zdecydował, że to ważna sprawa i że chce podzielić się tym co ma - ze skarbonki wyciągnął 50 zł, własnoręcznie przygotował kopertę - laurkę z obrazkiem karetki, do której włożył banknot i poprosił rodziców o przekazanie do hospicjum. Kopertę Bartosza dołączamy do galerii zdjęć dotyczących akcji. Bartosz - dziękujemy za Twoją wrażliwość!

Oprócz pieniędzy ważne było to, że zrobiliśmy coś razem, zorganizowaliśmy się i zintegrowaliśmy w naszej społeczności, doświadczaliśmy radości z tego, że wspólnie, miło i zarazem pożytecznie spędziliśmy czas.

Niech to dobro, w którym mieliśmy udział rozprzestrzenia się i stanowi inspirację do kolejnych dobrych czynów.

Ewa Dudzik-Urbaniak
 

Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM”, wspierającego wiśniowskie hospicjum domowe, po raz trzeci zorganizowali charytatywny kiermasz ozdób świątecznych z przeznaczeniem na pomoc hospicjum. Kiermasz odbył się w 3 parafiach: w Lipniku, Wiśniowej i Trzemeśni. W przygotowaniach do kiermaszu pomagało ok. 150 wolontariuszy, przede wszystkim z Gminy Wiśniowa i Trzemeśni, także osoby z Gruszowa, Dobczyc, Krzesławic, Drogini i Osieczan.
 
Jak co roku mogliśmy liczyć na życzliwość i pomoc społeczności szkół naszej gminy i sąsiednich gmin, zwłaszcza młodzieży z  Wiśniowej, oraz dzieci i młodzieży z Lipnika i Trzemeśni. Nauczyciele wraz z wychowankami przez wiele miesięcy przygotowywali kartki i ozdoby na kiermasz, uczestniczyli we wspólnych warsztatach rękodzieła, a wreszcie pomagali w przeprowadzeniu kiermaszu w parafiach. Pod fachowym okiem pani Elżbiety Koniecznej i pani Bernadetty Kowalczyk, koordynujących wolontariat szkolny, powstało wiele ozdób na kiermasz. W tym roku na stoiskach można było nabyć m.in. wyroby wykonywane techniką decoupage (lampiony, bombki), malowane szopki, anioły, kartki świąteczne. Z kolei z rąk pani Urszuli Tułacz wychodziły najpiękniejsze stroiki. Do grona pomagających w przygotowaniu kiermaszu dołączyli w tym roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Dobczycach oraz ze szkoły w Krzesławicach i Gruszowie. Najmłodszą wolontariuszką była 6 letnia Marcysia Bajer z Poznachowic Dolnych, która zarażała wszystkich entuzjazmem. W przeprowadzenie kiermaszu w niedzielę 14 grudnia 2014 włączyło się ok. 100 wolontariuszy.
 
Kiermasz był bardzo udany. Oprócz zebranych pieniędzy – 14 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup karetki hospicyjnej, bardzo istotna była integracja naszej lokalnej społeczności, to, że robiliśmy coś razem, że miło i twórczo spędziliśmy czas.  Doświadczaliśmy radości pomagania, dzielenia się swoim czasem, energią, talentem. Czuliśmy też niezwykłą więź z osobami, które podarowały swoje prace wykonane w domowym zaciszu.
 

Z serca dziękujemy Wszystkim za okazaną nam życzliwość i polecamy się nadal Waszej pamięci.     
                                                                                            
Zarząd i wolontariusze Stowarzyszenia                                                                                                                       

Tekst: E.Dudzik-Urbaniak

Spotkanie podsumowujące podróż do miejsca pamięci
2014-10-10 23:41:14

26 sierpnia  2014 w  Gminnej Bibliotece  Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyło się spotkanie  podsumowujące podróż do miejsca pamięci : KZ Gedenkstätte Bergen-Belsen. 

Projekt  uzy...(Więcej)


Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

W wyniku powodzi, która miała miejsce na terenie Gminy Wiśniowa i okolic w nocy z 5 na 6 sierpnia w trudnej sytuacji  znalazło się Hospicjum Domowe Królowej Apostołów z Wiśniowej, które wspiera nasze Stowarzyszenie. W garażu, w siedzibie Hospicjum, zlokalizowanym w pobliżu rzeki Krzyworzeka, zalana została prawie do poziomu dachu jedyna karetka, którą zespół hospicyjny  docierał do chorych w pięciu powiatach - od Kęt, przez Andrychów, Kalwarię, Myślenice aż po Nowy Sącz. Pojazdem tym także przewoziliśmy w razie potrzeby chorych do szpitala, na badania czy na nasze spotkania integracyjne.  Samochód został oddany do osuszenia i naprawy, ale proces ten potrwa i nie ma pewności czy uda się przywrócić samochód do sprawności. Na razie zastępczy samochód wypożyczyło naszemu Hospicjum zaprzyjaźnione Hospicjum z Radomia.

Konieczne jest pilne zakupienie nowej karetki. To dla nas niespodziewany i trudny do poniesienia wydatek tym bardziej, że hospicjum ma obecnie wiele potrzeb związanych z zakupem kosztownego sprzętu medycznego i łóżek rehabilitacyjnych dla chorych.
 
 Hospicjum potrzebuje pomocy, aby karetka znów mogła pojawiać się na naszych drogach i niezwłocznie docierać z pomocą do potrzebujących chorych. 
 
Dlatego nasze Stowarzyszenie organizuje akcję pomocy w zakupie karetki hospicyjnej.  Będziemy kwestować na ten cel w okolicznych parafiach we wrześniu i październiku. Zwracamy się także z indywidualnymi prośbami do miejscowych przedsiębiorców i instytucji. Ogłosimy na ten cel zbiórkę publiczną. Na zakup samochodu przeznaczymy także część środków pochodzących z tegorocznego 1 procenta podatku, jaki Państwo nam przekazaliście. 

Można włączyć się w pomoc przekazując darowiznę na nasze konto w BS Dobczyce: 62860200000008002647500001 z dopiskiem: darowizna na zakup karetki. Będziemy zobowiązani za wpłatę każdej kwoty.
 
W razie pytań proszę do nas dzwonić. Nasz telefon: 504677760.

Pomóżmy razem, aby hospicjum nadal mogło skutecznie nieść pomoc chorym w naszej społeczności!

 
 
Ewa Dudzik-Urbaniak

 

Zobacz także materiał Kroniki Krakowskiej (TVP Kraków) na temat powodzi w Gminie Wiśniowa (7-minuta). 

Przygotowania do wakacyjnej podróży edukacyjnej
2014-06-27 12:08:08

10 czerwca 2014 w  Gminnej Bibliotece  Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyło się spotkanie przygotowawcze uczestników podróży do miejsca pamięci : KZ Gedenkstätte Bergen-Belsen.
 
Projekt uzyskał wsparcie finansowe PNWM  i będzie realizowany: 31.07.2014 - 07.08.2014 / Niemcy.
 
(Więcej)

BĄDŹMY RAZEM NA POLACH NADZIEI
2014-04-03 22:54:07


Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy i wsparcia hospicyjnego dzieła pomocy poprzez włączenie się w akcję "Pola Nadziei 2014".

Nasze Stowarzyszenie po raz czwarty organizuje akcję promuj...(Więcej)

Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” poleca się Państwa życzliwej pamięci przypominając, że jedną z istotnych, a jednocześnie najprostszych form wsparcia działalności Stowarzyszenia na rzecz chorych w  hospicjum domowym jest przekazanie 1% podatku podczas rozliczania swojego PITu. Rozliczamy się w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2014 roku.
 
W tym roku za przekazane z 1% środki chcemy zakupić do naszej wypożyczalni łóżka rehabilitacyjne, które potem bezpłatnie udostępniamy chorym do domu, na tak długo jak potrzeba. Takie specjalistyczne łóżka mogą znacznie poprawić komfort chorego a opiekunom ułatwić pielęgnację.
 
Razem pomóżmy nieść nadzieję chorym na nieuleczalne choroby, pomóżmy sprawić, aby żyli godnie do końca.
 
 
Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM”

W wyniku zbiórki publicznej prowadzonej w 2013 roku za zgodą Marszałka Województwa Małopolskiego (na podstawie decyzji  Nr 1/2013 PS.I.622.1.2013 z dnia 7 stycznia 2013r.) w formie dobrowolnych wpłat na konto zebrano kwotę 3412,51 zł. Nie poniesiono żadnych kosztów organizacji zbiórki. Nie wydano jeszcze nic z zebranej kwoty. Całość środków będzie zużytkowana w 2014 roku z przeznaczeniem na wydatki związane z leczeniem chorych dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Zarząd „BĄDŹMY RAZEM” – Stowarzyszenia Hospicyjnego w WiśniowejSprostowanie dotyczące pomyłki odnośnie wyników zbiórki publicznej w 2013 roku w tekście Dziennika Polskiego z dnia 23.01.2014 r. zatytułowanym" Sprzęt stale potrzebny"

Informujemy, że w przywoływanym tekście omyłkowo podano wynik prowadzonej w 2013 roku zbiórki publicznej.  Podano kwotę 5412,51 zł a powinno być 3412,51 zł, co jest potwierdzone na liście operacji wyodrębnionego do celów zbiórki publicznej konta bankowego.

Zarząd "BĄDŹMY RAZEM" - Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej

123456