Skąd tyle radości z każdym nowym rokiem?
2013-12-31 11:48:02

"Przecież starzejemy się, zbliżamy do kolejnego jubileuszu....Jednakże radość noworoczna ma swój głęboki sens. Po prostu cieszymy się Darem Czasu, Łaską Czasu. Ile możemy dobrego zrobić w ciągu 365 dni, 6 godzin, 9 minut i 10 sekund, bo tak długo obraca się Ziemia dookoła Słońca w ciągu roku. Byle tylko nie obracać się wyłącznie wokół samego siebi...(Więcej)

„BĄDŹMY RAZEM” – Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej zrealizowało projekt edukacyjny: "Śladami miejsc  pamięci w Niemczech". Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W ramach projektu młodzież odbyła w dniach 03.08.2013 -10.08.2013 podróż do Miejsca Pamięci i Muzeum Sachsenhausen w Oranienburgu. W  podróży uczestniczyło 50 osób (44 uczniów i 6 nauczycieli). W projekcie wzięły udział dzieci z rodzin pod opieką hospicyjną oraz uczniowie szkół współpracujących ze Stowarzyszeniem: Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej, Zespołu Placówek Oświatowych w Lipniku, Publicznego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Trzemeśni. Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu Banku Spółdzielczego w Dobczycach kilkoro dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej mogło uczestniczyć w projekcie nie ponosząc żadnych kosztów udziału.

Oprócz poznawania i analizowania prawdy historycznej w byłym obozie koncentracyjnym Sachsenhausen uczestnicy mieli możliwość poznawania miejsc pamięci w Berlinie, Poczdamie, Oranienburgu i Dreźnie oraz odkrywania uroków tych miast. W Dreźnie pełni wrażeń uczniowie i opiekunowie zakończyli swoją podróż edukacyjną - niezwykłą lekcję historii. Wszystkie zwiedzane miejsca pamięci, a zwłaszcza Miejsce Pamięci i Muzeum Sachsenhausen oraz prowadzone tam warsztaty, pomogły uczniom poznać okrutne skutki II wojny światowej. Miejsca te pozostaną na pewno w pamięci uczestników projektu i na licznych fotografiach.

Młodzież całkiem nieźle radziła sobie językowo. Sytuacje w których mogli się porozumieć w obcym języku dostarczyły im wiele radości i satysfakcji. Miejmy nadzieję, że ich deklaracje o pogłębianiu znajomości języków obcych zostaną zrealizowane i pozwolą w przyszłości ponownie odwiedzić Niemcy, tym razem już bez przewodnika i tłumacza. Schronisko młodzieżowe w Oranienburgu zagwarantowało godne warunki pobytu. Komfortowe pokoje, łazienki, miła obsługa, pyszne jedzenie, boisko sportowe, stół do tenisa i wiele innych atrakcji sprawiło, że młodzież czuła się tam znakomicie. Wieczorne spotkania i rozmowy zaowocują z pewnością niejedną przyjaźnią w przyszłości. Kierowca autokaru pan Marek Lewandowski był nie tylko mistrzem kierownicy, ale również wspaniałym towarzyszem podróży, posiadał ogromną wiedzę na temat zwiedzanych miejsc i bardzo chętnie się nią dzielił przez cały okres pobytu za granicą.

Projekt zaliczony został przez wszystkich do bardzo udanych.

Można śmiało powiedzieć, że pogłębiona została wiedza historyczna a młodzież uświadomiła sobie przyczyny współczesnej ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu.

Realizatorzy projektu :
Stanisława Mistarz – autor i koordynator projektu
Ewa Dudzik-Urbaniak - organizator, czuwanie nad prawidłowym przygotowaniem, realizacją i rozliczeniem projektu
Jan Chęciński - kierownik wyjazdu, pośrednik językowy,  przewodnik, nadzór merytoryczny  nad prawidłową realizacją projektu
Beata Górka - nauczyciel historii, nadzór merytoryczny nad prawidłową realizacją projektu
Marta Talaga – nauczyciel, pośrednik językowy, opiekun
Urszula Bartosiewicz – nauczyciel, opiekun
Stanisława Pyzio – nauczyciel, opiekun, współpraca w przygotowaniu projektu

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu z sukcesem, a jej uczestnikom za zaangażowanie i właściwe zachowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z szerszą relacją z realizacji edukacyjnego projektu i wrażeniami ze zwiedzania Niemieckich miast.

Tekst: Stanisława Mistarz, Marta Talaga, Ewa Dudzik-Urbaniak
 

Już 3 rok z rzędu mieliśmy okazję spotkać się z Państwem podczas Powiatowych Dożynek. Tym razem święto plonów miało miejsce 25 sierpnia br. w Wiśniowej, gdzie ma siedzibę nasza organizacja. Podobnie jak na porzednich piknikach i tutaj mieliśmy okazję zapoznać z naszą działalnością uczestników święta z różnych zakątków naszego powiatu. Po raz kolejny przybliżyliśmy ideę samodzielnego dbania o własne zdrowie. Prowadziliśmy praktyczne warsztaty samobadania piersi. Było nam bardzo miło gościć przy naszym namiocie odważne Panie i Panów, którzy chcieli dowiedzieć się jak poprawnie prowadzić samokontrolę i mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z Państwem w przyszłym roku, na kolejnych imprezach plenerowych.

Tekst: E.Dudzik-Urbaniak

Powiatowy dzień zdrowia 2013
2013-06-04 10:43:27


Zapraszamy w najbliższą niedzielę 9 czerwca na Rynek Myślenicki gdzie będzie organizowany Powiatowy Dzień Zdrowia. Każdy z nas ma wiele powodów by zadbać o własne zdrowie!  Specjaliści podpowiedzą jak to robić. Poza tym będzie moc atrakcji i dobra zabawa. Szczegóły na załączonym plakacie.
Nasze Stowarzyszenie jest współorganizatorem wydarzenia. Będziemy prowadzić warsztaty samobadania piersi,  wyjaśniać na c...(Więcej)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej działalności, który powstał w ramach projektu "Budowanie sieci współpracy na rzecz promocji zdrowia mieszkańców Powiatu Myślenickiego", w którym uczestniczy Stowarzyszenie Hospicyjne "BĄDŹMY RAZEM".
Kampania Pola Nadziei 2013
2013-04-23 13:57:04

Kampania Pola Nadziei 2013

Serdecznie zapraszamy przedszkola, szkoły i parafie z terenu powiatów gdzie mieszkają nasi  podopieczni, przede wszystkim myślenickiego, limanowskiego i wielickiego, do współpracy i wsparcia hospicyjnego dzieła pomocy poprzez włączenie się w kampanię "Pola Nadziei 2013". Znakiem rozpoznawczym kampanii są żonkile - międzynarodowy symbol nadziei. Przypominają one o ludziach ci...(Więcej)

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
2013-03-28 13:30:00

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy
Wszystkim naszym Wolontariuszom, Darczyńcom,
Sprzymierzeńcom najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, wiosennego optymizmu,
pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.


Zarząd oraz Podopieczni Stowarzyszenia

...(Więcej)

Zagraj z nami dla Sebastianka
2013-03-14 12:02:14

I CHARYTATYWNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ "ZAGRAJ Z NAMI DLA SEBASTIANKA"

Turniej odbędzie się w dniach 16-17 marca 2013 w Hali Sportowej w Wiśniowej.

Uczestnicy rozegrają turniej o puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej.


Wydarzeniu patronuje Wójt Gminy Wiśniowa.


Więcej informacji na stronie www.gokis-wisniow...(Więcej)

Przekaż 1% podatku
2013-02-01 15:00:20

Kampania „Razem pomóżmy ciężko chorym dzieciom i dorosłym”


Podobnie jak w ubiegłych latach, w przededniu Światowego Dnia Chorego obchodzonego 11 lutego, Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” we współpracy z Hospicjum Domowym Królowej Apostołów z Wiśniowej oraz Parafiami, w których mamy Podopiecznych organizuje a...(Więcej)

Szanowne Panie - zachęcamy do regularnych badań cytologicznych, które umożliwiają wykrycie raka szyjki macicy, w takim stadium, że można  go skutecznie wyleczyć. Korzystajcie z bezpłatnych zaproszeń na badania, kierowanych do pań w wieku 25-59 lat. Listy z zaproszeniami przynosi do domu listonosz i tam wskazana jest poradnia, do której można się zgłosić; można też samodzielnie poszukać poradni, która w takim programie uczestniczy.
Niestety w Polsce z powodu niskiego odsetka regularnie wykonywanych badań cytologicznych  rak ten jest ciągle wykrywany w stadium większego zaawansowania.

Każda z nas ma wiele powodów żeby żyć!

Czytaj pełny artykuł na temat udziału kobiet w Polsce w programie badań cytologicznych.

123456