Pomóżmy razem Ewelinie chorej na białaczkę
2015-08-11 12:31:43

Od połowy czerwca pomagamy 18-letniej Ewelinie z Lipnika i jej rodzinie. Zanim Ewelina zachorowała na białaczkę sama pomagała chorym i potrzebującym w ramach szkolnego wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku, który współpracuje z naszym Stowarzyszeniem.

Ewelina jest obecnie w trakcie przygotowań do przeszczepu szpiku kostnego, który ma być w połowie sierpnia. Jest bardzo dzielna, jej spokój i optymizm z pewnością dodaje sił współpacjentom z Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersytekiego w Krakowie. Gdy wróci do domu po przeszczepie przez długi okres musi przebywać w sterylnym otoczeniu, dlatego oprócz wydatków związanych z leczeniem konieczny jest gruntowny remont domu po dziadkach Eweliny, w którym mieszka rodzina, zwłaszcza łazienki i pokoju Eweliny, które są obecnie zawilgocone.

Aby pomóc rodzinie wyodrębniliśmy dla Eweliny księgowo subkonto na koncie naszego Stowarzyszenia, na którym gromadzimy środki na wydatki związane z jej chorobą. Zorganizowaliśmy zbiorkę w rodzimej parafii Eweliny w Lipniku. Za zgromadzone środki sfinansowaliśmy zakup peruki z naturalnych wlosów i laptopa, aby Ewelina mogła się kontaktować z rodziną i znajomymi w trakcie pobytów w szpitalu. Finansujemy także przejazdy na konsultacje do szpitala, zakup leków i wielu innych produków potrzebnych do szpitala w związku z przeszczepem. Jednocześnie organizujemy pomoc przy remoncie. Potrzeby związane z bezpieczną rekonwalescencją Eweliny po przeszczepie są tak duże, że nadal apelujemy o pomoc.

O historii Eweliny i przebiegu akcji pomocy napisano w weekendowym wydaniu Dziennika Polskiego 8-9 sierpnia 2015, w dodatku Tygodnik Myślenicki.

Ciężka choroba nie jest do udzwignięcia przez jedną rodzinę. Doświadczając wsparcia łatwiej ją znieść i pokonać. Dlatego apelujemy o jak najszersze włączenie się w pomoc.

Jak można pomóc?
Wlączając się wolontaryjnie w prace przy remoncie.
Przekazując materiały do remontu.
Wpłacając bezpośrednio dowolną kwotę w formie darowizny na subkonto wyodrębnione dla Eweliny
nr konta w BS Dobczyce:  62860200000008002647500001
tytułem: DAROWIZNA NA POMOC DLA EWELINY

Telefon do kontatku w sprawie pomocy Ewelinie: 504 677 760


Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego "BĄDŹMY RAZEM"


P.S.
Ewelina z serca dziękuje za serdeczność, życzliwość i chęć pomocy, które doświadcza od początku choroby. Wierzy, że w przyszłości będzie w stanie rewanżować się będąc nadal wolontariuszem i pomagając innym w potrzebie.